לקראת החתונה: ספרי קודש מומלצים על זוגיות

ספרי קודש

ההתרגשות בעיצומה, הודעתם לכל בני המשפחה, סגרתם תאריך ואפילו מצאתם בגדי חתן וכלה. עם זאת, לצד מגוון הסידורים אין לשכוח את מה שחשוב באמת – את הדרך המשותפת שמתחילים ביחד. מהי הכוונה? שלצד ההתרגשות, הרומנטיקה, הכוונה הטהורה והתחושה הטובה, זוגיות דורשת גם לא מעט עבודה – זוגיות דורשת ללמוד לוותר, להשאיר בצד את האגו, לחשוב על טובת האחר, להיות רגישים ועוד אינספור נדבכים שמצריכים התייחסות, כי עם כל הכבוד לאהבה, שוני ומפגש בין שני אנשים מצריך לא פעם סיוע, ועל כן כאשר עומדים להתחתן, מוטב להכיר בקיומם של ספרי הדרכה, ספרים שמאגדים מבחר הצעות ותובנות בתחום הזוגי – בהתאם לתפישה היהודית.

מבקשים להעניק מתנה משמעותית?

בין אם אתם זוג שעומד לפני חתונה ומבקש הדרכה ובין אם אתם בני משפחה שמחפשים אחר מתנה משמעותית עבור הזוג הטרי, טוב להכיר שורת ספרי קודש שעוסקים בנושא זוגיות, וזאת כי מדובר במתנה שתתקבל בהערכה רבה ויהיה לה שימוש נרחב, אם לא היום אז מחר, כי זוגיות הינה דרך ארוכה שיש לפסוע בה ביחד, ועל כן כאשר עומדים אל מול מהמורה, תמיד טוב לשלוף מהמדף את ספר ההדרכה ולקבל כיוון לצד תשובה. מכאן שאם גם אתם מתעניינים לגבי רכישת ספרי קודש, מומלץ להכיר חנות ספרים שמציעה היצע עשיר לצד מוכרים שבקיאים בנושאים השונים.

ספרים לדוגמה

להלן מספר דוגמאות של ספרי קודש מומלצים בתחום הזוגיות: "וארשתיך לי" – ספר שמהווה מצפן התנהלות עבור זוגות מאורסים. "דרך כלה" – ספר שמרכז מידע מהותי עבור כלה שעומדת לבנות בית נאמן. כמו כן, הספר מתייחס לרפואת נשים בנושא. "והיו שניהם כאחד" – מקבץ דברי תורה בנושא זוגיות. "אישות, הלכה וכוונות התורה" – ספר שמציף את תשעת הסוגיות שנוגעות לענייני אישות, לצד פתרונות מתקדמים עבור בעיות פחות נעימות, כגון סרבנות גט. "בריתי שלום" – ספר שנוגע בקדושת האדם, לצד משמעויות הלכתיות (בין היתר כזוג). "אור שבעת הימים" – ספר שבוחן את שבעת הברכות שמיוחסות לנישואין, לצד נגיעה בשורשים האיתנים שלנו כעם.

ספרי קודש

עזרה במדף הספרים

הרבה זוגות לקראת חתונה ובעיקר זוגות שומרי מצוות, מחפשים את המשמעות שמאחורי טקס הקידושין, עוצרים לבחון מה בדיוק הם עומדים להקים ביחד, כיצד הם חלק מהשלם, לקראת מה הם עומדים להתחייב, מה עתיד להשתנות, מה כ"כ מרגש ומייחד בטקס שמתחת לחופה, מה אומרת ההלכה, מהו חלקה של המסורת, מהי הדרך המשותפת ששני בני הזוג עומדים לעבור ביחד, כיצד מתמודדים עם מגוון קשיים בלתי נפרדים מהחיים ועוד אינספור שאלות ותהיות מתעוררות אצל זוגות שעומדים להינשא. אי לכך, טוב לדעת שעולם הספרים עומד לצדנו גם בשעות המרגשות ביותר – גם כשמתעוררות שאלות מהותיות וגם כשמרגישים שאין את מי לשאול.

ארגז כלים בספר

מגוון הספרים שציינו מהווים כלי עזר משמעותי, כלי עזר שמסייע לדון בהתלבטויות, לבחור איזו פנייה עדיף לקחת כאשר עומדים אל מול הצטלבות דרכים, מהווה במה להציף קשיים (ולמצוא להם מענה), מאפשר להצטייד בארגז כלים עשיר בעצות חשובות ובאופן כללי ספרים מסייעים לחזק את הקשר הקדוש שבין איש ואישה שבוחרים לבנות ביחד משפחה חדשה. מכאן שבין אם מחפשים להעניק מתנה, לערוך הכנה נפשית, לקבל מענה, לקרוא ביחד עם בן/ת הזוג קטע משמעותי, למצוא עוגן ובאופן כללי להאדיר את היום המיוחד, הרי שלכל זוג מומלץ למצוא ספר לקראת חתונה שמדבר אליו.

כתיבת תגובה